ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5315361
*
nr 531 5361
Spegel
Rokokostil, höjd: 113
Utrop:
300 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2008
kl 16:24:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/6 21:23:18
1
400 kr
24/6 23:17:46
2
350 kr
25/6 02:44:03
3
500 kr
25/6 11:02:10
3
800 kr
29/6 10:05:46
4
500 kr
29/6 10:06:40
4
600 kr
29/6 10:08:31
4
700 kr
29/6 15:44:17
3
1.200 kr
29/6 23:02:35
5
800 kr
29/6 23:06:31
6
1.500 kr
29/6 23:08:48
6
1.700 kr
29/6 23:56:36
3
1.600 kr
29/6 23:57:21
3
Vinnande bud
30/6 14:50:40
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 531 5361
Spegel
Rokokostil, höjd: 113
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/6 21:23:18 | 1 | 400 kr |
24/6 23:17:46 | 2 | 350 kr |
25/6 02:44:03 | 3 | 500 kr |
25/6 11:02:10 | 3 | 800 kr |
29/6 10:05:46 | 4 | 500 kr |
29/6 10:06:40 | 4 | 600 kr |
29/6 10:08:31 | 4 | 700 kr |
29/6 15:44:17 | 3 | 1.200 kr |
29/6 23:02:35 | 5 | 800 kr |
29/6 23:06:31 | 6 | 1.500 kr |
29/6 23:08:48 | 6 | 1.700 kr |
29/6 23:56:36 | 3 | 1.600 kr |
29/6 23:57:21 | 3 | Vinnande bud |
30/6 14:50:40 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58